Obchodní systém EkonomIS-Satelit

EkonomIS-Satelit je informační systém pro řízení obchodních činností v samostatné pobočce nebo firmě s vazbou na sklad a finance. Je možné jej použít pro různé samostatné provozovny, např. jako pokladní systém, systém řízení skladu, samostatný obchodní nebo objednávkový systém.

Získané informace mohou sloužit jako podklad pro centrální systém, který může zajišťovat zpracování účetnictví nebo synchronizaci údajů z více provozoven. EkonomIS-Satelit je navržen především pro spolupráci se systémy EkonomIS, ale je možné jej využívat samostatně nebo případně ve spolupráci s jiným systémem. (V případě spolupráce s jiným systémem je nutné zajistit převod přenosových souborů pro export/import dat.)

Jak již bylo uvedeno, EkonomIS-Satelit neobsahuje účetnictví, díky tomu bylo možné zjednodušit skladové operace. Sklad podporuje objednávky, rozklady na komponenty, sériová čísla a čárové kódy podobně jako sklad v systému EkonomIS. V systému může být více skladů, které mohou mít svůj obraz v centrálním systému.

Obchodní moduly umožňují různé formy nákupu a prodeje, od přímého prodeje přes pokladnu po prodej na fakturu nebo na objednávku.

Platební moduly jsou určeny k vedení hotovostních i bezhotovostních peněžních částek a účtů. Zprostředkovávají také úhrady dokladů.

K systému jsou dodávány rozšiřující moduly pro řízení servisu a reklamací určené pro samostatná servisní střediska. S využitím mobilní výpočetní techniky může mít servisní technik systém stále po ruce.